wtorek, 8 marca 2011

BRAK PIENIĘDZY


Byłem w szoku i to bardzo wielkim, kiedy obudziłem się, a w tym czasie myśl o tym gdzie mógłbym teraz nabierać wdech i za chwile go wydychać nie dawała mi spokoju. I myślałem głębiej, coraz głębiej i to tak, że wydawało mi się jakby myśl swoją siłą przygniatała mnie do łóżka. I dosłownie była tak absorbująca, że jednak postanowiłem się jej przyjrzeć, wkońcu była tylko myślą i zamieszkiwała w mojej głowie więc miałem pełne prawo do tego aby ujrzeć na własne "oczy" czym się trudni w moim życiu.

Kiedyś przeczytałem takie zdanie „Uważaj na swoje myśli, marzenia, bo się spełnią” i teraz kiedy piszę do ciebie te słowa i wyrzucam z siebie zawartość tej myśli, myślę, że ta myśl zrobiła wszystko aby się spełnić. Nie należy już do moich faworytów, ale ważna jest dla mnie świadomość, że zadanie spełniła i jestem bez pieniędzy, które bym chciał. Czy ta świadomość nie jest piękna? Pomyślisz teraz pewnie, że jestem głupi i do tego jakiś dziwny albo i wariat z tego Marcina, co on plecie?! Po przewracało mu się już od tego zdobywania wiedzy i wielkiej gonitwy za obrazem! Fakty są takie, ta myśl-ten program-te przekonanie spełniło swoje zadanie! Jak żołnież, jeszcze order się należy :) Oczywiście orderem jest ujawnienie.

A teraz STOP. Co byś zrobił na moim miejscu gdybyś zdał sobie sprawę, że coś jeszcze przed chwilą kierowało twoim życiem? I co miało wpływ na twoje finanse? Pierwsze co zrobiłem to zapisałem to co myślę na temat tego co przeszkadza ludziom w zarabianiu pieniędzy na mojej "magicznej" tablicy.

A więc nie przedłużając juz tego wpisu jeśli chciałbys coś dodać od siebie to zapraszam poniżej do krótkiego komentarza.

Pozdrawiam słonecznie ze Szczecina :)

Marcin Samson

3 komentarze:

  1. Ciekawy dla mnie temat tego wpisu, ponieważ kupiłam sobie dziś Cashflow :) (na spółkę z siostrą). Od razu zasiadłyśmy do gry i wtedy zdałam sobie sprawę jak ważne są właśnie takie elementy jak brak planowania, złe nawyki, brak wiedzy finansowej, czy zamknięcie na okazje w codziennym życiu. A to są właśnie przemyślenia z Twojej tablicy! Jeśli sam doszedłeś do takich przemyśleń to gratuluje, bo ja na przykład musiałam przeczytać sporo książek o finansach (i zagrac w tą grę) żeby zdać sobie z sprawę z błędów jakie popełniam przy zarządzaniu własnymi finansami. A Twoja tablica zapełniona naprawdę profesjonalnie, wszystkim na co trzeba zwrócić uwagę. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. No te myśli przed snem są rewelacyjne:) Warto unieść ciało znad łoża i coś zapisać, a wychodzą z tego super rzeczy jak tutaj:)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Islamistka" to było genialne posunięcie ;)) gra CASHFLOW naprawdę otwiera oczy i jest obok już samej praktyki jednym z najlepszych rozwiązań jakie zauważyłem na drodze do wolności finansowej. Od nie dawna zacząłęm grać w CASHFLOW, kilka razy ze znajomymi i raz byłem w klubie, teraz grałem sam ze sobą i gra toczyła się bardzo szybko i przyswoiłem wiedzę od dwóch graczy, będąc raz mechanikiem, a raz kierowcą ciężarówki. Co nie jest może najlepszym zawodem do szybkiego wyjścia z wyścigu szczurów, ale jak gra pokazuje tutaj nie chodzi o wysokość twojej pensji, a zarządzaniem pieniędzmi. Teraz jestem 200% pewniejszy i bardziej zdeterminowany i mogę nawet pracować jako sprzątacz zamiatając ulice lub kopiąc doły i wiem, że i z takiej pozycji da się to zrobić :)) Bezcenna wiedza. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń